ArchitExpert

مرجع متخصصـان معماری

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

با هدف ارتقاء سرانه های خدماتی و برقراری عدالت اجتماعی در محلات، بیش از 100 پروژه شهری در شمال تهران آماده بهره برداری شد.

 

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی یزدانی، شهردار این منطقه با اعلام  خبر فوق اظهار داشت: برای بهره مندی یکسان شهروندان از امکانات مناسب شهری در محلات، پروژه های امور شهری، فضای سبز، فرهنگی، عمرانی، ترافیکی و... در سطح منطقه یک اجرا و پس از طی دوره بهره برداری آزمایشی به صورت رسمی با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.

وی افزود: شهرداری منطقه یک توانسته با شناخت نیازها و ضرورت های پیش روی شهر و شهروندان در مسیر توسعه زیرساخت ها و جبران کمبودها گام بردارد و  حجم قابل قبولی از مطالبات و خواسته های شهروندان را پاسخ دهد که در این میان برخی طرح ها به لحاظ وسعت تقاضا و تاثیر گذاری در شهر، منطقه و یا محله از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است.

یزدانی گفت: منطقه یک با دارا بودن فضای سبز مناسب سهم قابل توجهی از تفرجگاههای طبیعی پایتخت را در اختیار دارد بر همین اساس با هدف کاهش آثار مخرب زندگی شهری در زیست بوم منطقه موضوع توسعه بوستانها در اولویت فعالیت های منطقه  قرار گرفت  و طی آن باغ های قدیمی تملک و احیا و 38 بوستان محله ای به مساحت کل بیش از 132 هزار متر مربع و بیش از 15 بوستان فرامنطقه ای احداث شد.

وی با اشاره به وجود 7 رود دره در شمال تهران گفت: با بهسازی و مناسب سازی آنها، فضاهای سبز و تفرجگاهی در دامنه های البرز در حال توسعه است که ساماندهی آنها علاوه بر ایجاد فضای مناسب در جهت توسعه گردشگری تهران، باعث حفظ روددره ها در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز، حفظ محیط زیست و استفاده بهینه شهروندان از فضاهای گردشگری می شود که در همین راستا پیاده روسازی و زیبا سازی رود دره های دربند، گلابدره، ولنجک، به مساحت بیش از 130 هزار متر مربع انجام شد.

یزدانی با اشاره به طرح های اجرا شده در حوزه اجتماعی، ورزشی گفت: احداث 8 سرای محله، احداث و توسعه 5 مجموعه ی فرهنگی و ورزشی، احداث 12 و توسعه و بهسازی 11 زمین چمن مصنوعی به مساحت بیش از 22 هزار متر مربع  از جمله اقدامات اجرا شده است.

شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز احداث 10 پارکینگ مکانیزه و روباز، توسعه و هوشمندسازی پارکینگ های طبقاتی تجریش و شهید باهنر، تجهیز پایانه حمل و نقل عمومی، پل های عابر پیاده، اجرای 160 مورد اصلاح هندسی، 11 مورد پهلوگاه ایستگاه اتوبوس و تاکسی و...  انجام شده است

 

 


منبع: شهرداری تهران

 

 

مرجع متخصصان معماری - Architexpert             -                 تماس با ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود / عضویت

درباره مرجع

مرجع اطلاع رسانی مهندسان معمار، شامل اخبار روز دنیای هنر و معماری، مسابقات، اطلاعات در مورد معماران ایرانی و خارجی، پروژه های معماری دنیا در حال انجام و ساخته شده و ...

Reference information architects, including news, art and architecture, competitions, information on local and foreign architects, architectural projects being built around the world and ...

خدمات مرجع عبارتند از :

  • اخبار روز دنیای هنر و معماری
  • اطلاعات در مورد معماران ایرانی و خارجی
  • اطلاعات در مورد پروژه های معماری
  • و ...

راه های تماس

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری