ArchitExpert

مرجع متخصصـان معماری

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

رییس انجمن صنفی مهندسان معمار یزد با اشاره به اجرای طرح داوطلبی این شهر به عنوان پایتخت معماری ایران گفت: این امر با هدف ایجاد دغدغه بیشتر در مهندسان و جلب توجه هرچه بیشتر به مدیریت شهری در این رشته که به عنوان لباس و ظاهر شهر صورت می گیرد.


به گزارش مرجع متخصصان معماری به نقل از پایگاه اخبار معماری به نقل از ایرنا، مجتبی فرهمند در نشستی افزود: با توجه به اینکه مکاتبه ای که با شورای عالی فرهنگ عمومی کشور انجام شد، طرح انتخاب یزد به عنوان پایتخت معماری ایران در روز معمار سال ۱۴۰۰ برابر سوم اردیبهشت ماه اینده کلید زده شود. 

وی خاطرنشان کرد: انجمن در نظر دارد با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از سال جاری مقدمات انتخاب و معرفی ساختمان های فاخر را بر اساس شاخص‌های کمی و کیفی فراهم کند.

فرهمند در ادامه ساختمان فاخر را محصول مشترک فعالیت طراح، ناظر و مجری دانست و اظهار کرد: « در نظر داریم نشان ویژه ای با عنوان ساختمان فاخر طراحی کنیم که هر ساله در روز معمار به سازندگان این گونه ساختمان ها اعطا شود.»

وی اضافه کرد: بر اساس آن مواردی چون معافیت از پرداخت عوارض نوسازی به مدت ۱۵ سال، تشویق مهندسان سازنده ساختمان، ارایه مشوق های ویژه از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان در سهمیه این گونه مهندسان و  نشان ساختمان فاخر اعطا می‌شود.

رییس انجمن صنفی مهندسان معمار استان یزد همچنین با قدردانی از مساعدت های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در برگزاری مراسم روز معمار گفت: تا به حال جلسات متعددی با مسوولان سازمان در این رابطه برگزار شد و هدف این است که روز معمار به عنوان آغازی بر توجه ویژه به معماران در طول سال قلمداد شود.

وی برگزاری تریبون آزاد مجازی و حضوری در محل خانه مهندس با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برای هماهنگی و همفکری هرچه بیشتر مهندسان معمار را در این روز بیان کرد.

سوم اردیبهشت سال تولد شیخ بهایی به عنوان روز معمار شناخته می شود.

استان یزد ۲۴ شهر دارد که بیشتر آن دارای بافت قدیم و بناهای متعدد تاریخی است و  تعدادی از روستاهای آن هم بناها و خانه های کهن و فاخر دارد. 

 

 

منبع خبری: مرجع متخصصان معماری، اخبار معماری

 

 

مرجع متخصصان معماری - Architexpert             -                 تماس با ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود / عضویت

درباره مرجع

خدمات مرجع متخصصان معماری:

  • اخبار روز دنیای هنر و معماری
  • معرفی معماران ایرانی و خارجی و پروژه های آنها
  • اطلاع رسانی مسابقات و رویدادهای معماری، عمران و ساختمان در سطح جهان
  • دانلود مطالب و فیلمهای مرتبط با معماری، عمران و ساختمان

 

راه های تماس

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید