ArchitExpert

مرجع متخصصـان معماری

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

یک شرکت ایتالیایی با مدیریت معمار سرشناسش بنام استفانو بوئری طراحی و اجرای این پروژه منحصر بفرد را بر عهده دارند. این جنگل عمودی قرار است در کشور مصر و در منطقه‌ای در جنوب شهر قاهره ساخته شود.


ساخت نخستین جنگل عمودی در مصر

طبق برنامه ریزی ها پروژه در سال 2020 کلید خواهد خورد و تا سال 2022 طول خواهد کشید. در طرح پروژه سه ساختمان در نظر گرفته شده است که یکی به عنوان هتل و دو ساختمان دیگر کاربری مسکونی دارند؛ و سرتاسر جداره این ساختمان ها از سبزه و گیاه پوشانده می‌شوند. طبق برآوردهای به عمل آمده قرار است حدود 100 نوع گیاه گوناگون در این جداره‌ها کار شود و برای پرشدن ابعاد مکعب های 30 متری ساختمانها به 350 عدد درخت و حدود 1400 بوته نیاز است. این پیش بینی‌ها برای آن است که به تولید حداکثری اکسیژن – قریب به 8 تن- برسند. مجموع مساحت جداره‌های سبز هر سه ساختمان روی هم به 3600 مترمربع خواهد رسید.

ساخت نخستین جنگل عمودی در مصر

البته در اهداف ساخت این طرح آمده است که، طراحی این مجموعه قرار است بخشی عظیمی از چشم انداز سرسبزی از قاهره باشد؛ چشم اندازی که در آن علاوه بر ساخت جنگل‌های عمودی، ساخت چندین ساختمان سبز و تبدیل سقفهای مسطح به سطوح سبز تولیدکننده انرژی های پاک نیز دیده می‌شود. معمار این پروژه در سخنرانی ای که درباره استراتژی طرحش داشت، بیان کرد که: شهر قاهره می‌تواند الگویی شود برای کلان شهرهایی که می‌خواهند تغییرات اقلیمی و آب و هوایی را برای زیست محیطشان ایجاد کنند.

ساخت نخستین جنگل عمودی در مصر

 

 

 

منبع خبری: مرجع متخصصان معماری، چهارفصل

 

 

مرجع متخصصان معماری - Architexpert             -                 تماس با ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود / عضویت

درباره مرجع

خدمات مرجع متخصصان معماری:

  • اخبار روز دنیای هنر و معماری
  • معرفی معماران ایرانی و خارجی و پروژه های آنها
  • اطلاع رسانی مسابقات و رویدادهای معماری، عمران و ساختمان در سطح جهان
  • دانلود مطالب و فیلمهای مرتبط با معماری، عمران و ساختمان

 

راه های تماس

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید