ArchitExpert

مرجع متخصصـان معماری

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

شما به هر کشوری که سفری کنید، حتما از بنا ها یا مجسمه هایی که نماد تاریخ آن کشور هستند، دیدن می کنید. برخی از این آثار، آنقدر عجیب هستند که باعث جلب گردشگران بسیاری می شود.

 

غول بچه‌خوار
عجیب ترین و دیدنی ترین بناهای دنیا

این مجسمه ترسناک در کشور سوئیس ساخته شده و فردی را نشان می دهد کودکان را در چنگال خود گرفته و کودکی را نیز می خورد. هنور هم دلیل ساخت این مجسمه مشخص نیست ولی بومیان منطقه داستان های زیادی را در مورد این مجسمه می گویند.

 

دوک سوار شده بر اسب مرده‌ی برعکس

میدان ونتسلاس در شهر پراگ به دلیل وجود مجسمه ‌ای زیبا شهرت دارد. این مجسمه،  شاه ونتسلاس را نشان می دهد که در حالی که سوار بر اسب است، نیزه ای در دست دارد. به دلیل اینکه این پادشاه در زمان حکمرانی اش بسیار فردی عادل بود، این مجسمه یاد بود از او ساخته شد. مجسمه ای دیگر نیز در شهر پراگ معروف می باشد، که کمی دورتر از میدان قرار دارد و مجسمه پادشاه ونتسلاس است که سوار بر اسبی وارونه و مرده می باشد.

 

بودای بزرگ لشان

عجیب ترین و دیدنی ترین بناهای دنیا

مجسمه های بودا معمولا شکل های عجیبی دارند ولی یکی از این مجسمه ها که در نزدیکی شهر لشان چین قرار دارد، بسیار معروف است. شهرت این مجسمه به دلیل بزرگی آن می باشد  که در یک کوه ماسه ای ساخته شده است. قدمت این مجسمه‌ی بودا به قرن هشتم میلادی بر می گردد ولی بعد از این همه مدت، هنوز سالم و پابرجاست. به گفته بومیان، این مجسمه توسط یک راهب برای آرام کردن رود های خروشان ساخته شده ولی متاسفانه در حین کار به دلیل ریزش کوه، از بین می رود ولی با ریخته شدن سنگ‌های کنده شده از کوه در رودخانه، جریان آب کمی آرام‌تر می شود و در واقع راهب به هدفش می رسد.

 

اسب سفید آلتن

برای ساخت این اسب، بسیار هزینه شده است ولی هنوز دلیل ساخت این اسب گچی مشخص نیست.  البته این تنها اسب گچی نیست و 8 اسب دیگر هم در مکان های مختلف ساخته شده اند. این مجسمه چندین بار مرمت شده و از آن به خوبی نگهداری می شود.

 

 شست بزرگ

عجیب ترین و دیدنی ترین بناهای دنیا

این مجسمه شست بزرگ توسط مجسمه‌ساز مشهور فرانسوی به نام سزار بالداچینی ساخته شده است. آثار این هنرمند همیشه عجیب و غیر معمول می باشد ولی با این حال دیدنی است. البته این هنرمند دلیل ساخت این مجسمه را نگفته ولی افراد با دیدن آن، حدس می زنند به معنای موافقت کردن با چیری است.  

 

سنگ‌های راهنمای جرجیا

این بنا، سنگ‌های راهنمای جرجیا هستند که توسط شخصی با نام مستعار آر سی کریستین  ساخته شده است. روی این آثار به شش زبان زنده دنیا، دستوراتی شامل، لزوم کنترل جمعیت، لزوم حفظ صلح و... نوشته شده است. هم چنین یک حفره در سنگ وجود دارد که از آن می‌توان ستاره‌ی قطبی را مشاهده کرد. باستان شناسان معتقد هستند که یک کپسول حاوی پیام‌ها یا چیزهایی خاص هم برای آیندگان در آن تعبیه شده است.

دست‌های صحرا

عجیب ترین و دیدنی ترین بناهای دنیا

در صحرای آتاکاما، یک مجسمه ساز به نام ماریو یک مجسمه دست که نماد افرادی که به دلیل بی عدالتی در حکومت شیلی مورد آزار و شکنجه  قرار گرفتند، ساخته شده است. البته هر کسی  نمی تواند به این صحرا برود و دستر سی و دیدن این مجسمه سخت است.  

 

مجسمه مرد آویزان

اگر به شهر پراگ سفر کردید، حتما  به محله قدیمی هم سر بزنید. مجسمه ایی که در این منطقه بسیار معروف می باشد، فردی را نشان می دهد که با یک دست، یک میله را گرفته و آویزان است. اکثر گردشگران فکر می کنند که شخصی قصد خودکشی دارد و سریع با پلیس تماس می گیرند ولی این فقط یک مجسمه می باشد. این آثار توسط داوید چرنی ساخته شده و نمایانگر ترس از مرگ  فروید است.

 

آناناس دانمور

عجیب ترین و دیدنی ترین بناهای دنیا

اگر به اسکاتلند سفر کردید، حتما از این خانه آناناسی دیدن کنید. زمان ساخت این خانه، آناناس یک میوه جدید و ناشناخته بود و مردم از دیدن این خانه آناناسی تعجب می کردند. این خانه بنا به درخواست یک نجیب زاده که به میوه آناناس علاقه داشته، ساخته شده است. در کنار این خانه زیبا، گلخانه‌ای هم وجود دارد که مخصوص پرورش میوه‌هایگرمسیری به ویژه آناناس می باشد.

 

کتابخانه غرق شده

یک آثار زیبا که بسیار هنرمندانه ساخته شده، کتابخانه ای است که در حال غرق شدن در اعماق زمین است و نماد گذرا بودن بشریت می باشد. البته معنای دیگری هم دارد که با از بین رفتن کتابخانه، دانش نیز نابود می شود. ساخت این آثار که با هوش و درایت ساخته شده، بسیار دیدنی می باشد. امیدورام هنرمندان ایرانی هم از این آثار به یاد ماندنی درست کنند.


 

منبع : مرجع متخصصان معماری ، چهارفصل

 

مرجع متخصصان معماری - Architexpert             -                 تماس با ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود / عضویت

درباره مرجع

خدمات مرجع متخصصان معماری:

  • اخبار روز دنیای هنر و معماری
  • معرفی معماران ایرانی و خارجی و پروژه های آنها
  • اطلاع رسانی مسابقات و رویدادهای معماری، عمران و ساختمان در سطح جهان
  • دانلود مطالب و فیلمهای مرتبط با معماری، عمران و ساختمان

 

راه های تماس

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید